Yedikule SK Futbol Akademisi Çalışmalara Başladı

Geçtiğimiz yıl sahalarını yenileyerek, zeminin sentetik çim yapılması ile futbol altyapıları için çalışmalarını burada yapmayı planlayan, sonrasında Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 yıldır Futbol Okulu olarak kullandıkları sahalarının ellerinden alınarak, otopark yapılmak istenmesi karşısında mücadele veren Yedikule Spor Kulübü önceki günlerde 9-14 yaş grubu için Futbol Akademisi kayıtlarına başlamıştı.

Yedikule Kültür Ocağı Gibi

1944 yılında kurulan Yedikule G.S.K, 1961 yılında Emniyet spor ile birleşerek uzun yıllar 1.lig'de oynadı. Forma rengi turuncu - beyaz olan yedikule,daha sora 2.lig ve 3.lig'de tutunamayarak amatör kümenin yolunu tuttu. Turuncu beyazlı kulüpten herkes desteğini çekince zor günler başladı.kulube kilit vurulacağı sırada ''cesur yürekli'' bir kişi çıkıp Yedikuleye sahip çıktı İşte bu yürekliliği gosteren Derviş Meral'di... Meral 10 Yıldır kulübü sırtlıyor sırtlamasına ama nasıl?

TESİS HAMLESİ

Bir zamanların yokluklarla savaşan Yedikule'nin yardımına İstanbul Büyükşehir Bedeiye spor etkinlikleri A.Ş'nin katkılarını yazıyoruz... Ama biz,ama biz her zaman bu sütunlardaamatör spora hizmet edenleri yazmaktan usanmayacağız...Dervis MEral sıfırdan aldığı Yedikule'yi büyükmücadeleler vererek tesisi olan bir kulübe dönüştürmüş bir amatörkulüpte olmayacak tesisleri kazandırmış.Sur dışında bulunan toprak sahaya birinci sınıf duşlu soyunma odaları yaptırarak, spor yapan gençlerin hizmetine sunmuştur.