Hisarın külahı yeniden takıldı

İstanbul'un simgelerinden olan Yedikule Hisarı'nın Giriş Kulesi'nin yıllar öce kaybolmuş olan külahı yapılan restorasyon çalışmaları sonucu yeniden kuleye monte edildi. 24 saatlik bir çalışma ile gerçekleştirilen operasyonda monte edilen külah eski gravürlere bakılarak yapıldı.

Yedikule Sirkeci Tabanvayı

Sirkeci ile Yedikule arasındaki 7 kilometrelik tren yolu yaya trafiğine açılıyor. İki ray yolundan birini trenler diğerini de yayalar kullanabilecek. Bisiklet ve scooter ile bu tarihi hatta yolculuk yapılabilecek. Böylece 1872’de hizmete alınan hat tarihinde ilk kez yaya kullanımına açılmış olacak.

Yedikule Gazhanesi 30 Yıl Sonra Yeniden Canlandı

İBB Miras tarafından başlatılan restorasyon çalışmaları sonucunda İstanbul’un kültür hayatına kazandırılan Yedikule Gazhanesi, Müze Gazhane’den (Hasanpaşa Gazhanesi) sonra Avrupa yakasında İstanbulluların ve şehrimize gelen yerli ve yabancı konukların yeni buluşma noktası olmaya hazır.

Yedikule'de uçurtma şenliği

Yedikule Semt Konseyi oluşumu tarafından organize edilen "Yedikule uçurtma şenliği" 28 Nisan 2018 Cumartesi günü Yedikule Bostanlarında gerçekleştirildi.

Hava sıcaklığının da mevsim normalleri üzerinde olmasını fırsat bilen onlarca çocuk ve ailelerin birlikte katıldığı şenlik, palyaço gösterisi ve Müzikler eşliğinde eğlenceli bir şekilde geçti.

Katılan ve Emek veren herkese teşekkür ediyoruz.